fbpx

Ilustracje

Autorką grafik, które pojawiają się przy wpisach jest Beata Konarska. Wśród ilustracji na stronie znajdują się również fragmenty obrazów artystki.

Malarka, autorka projektów site specific, instalacji w przestrzeni publicznej oraz realizacji z pogranicza urban artu. Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni plakatu Mieczysława Wasilewskiego oraz w pracowni malarstwa Jerzego Tchórzewskiego. Od 2003 roku tworzy projekty malarskie, poszukując niestandardowych form wystawienniczych, szukając własnej przestrzeni dialogu malarstwa z otoczeniem.

Wraz z Pawłem Konarskim także tworzy kolektyw artystyczno-kuratorski Konarska-Konarski zaangażowany głównie w działania w przestrzeni miejskiej łączące elementy malarstwa, dizajnu oraz architektury. Są autorami instalacji dla instytucji publicznych, m.in „Pegazy” na Placu Krasińskich, „Koguty” w Ambasadzie Francji, „Dom na Drzewie” w Bibliotece Uniwersyteckiej, „Dekalog” przed PKiN, oraz działań anarchistycznych, które najlepiej oddają charakter ich twórczości. Od 2011 roku realizują „Wystawę malarstwa” – długofalowy projekt w przestrzeni publicznej związany z malarstwem Beaty Konarskiej. Konarscy stworzyli i prowadzą również klubogalerię Pies Czy Suka. Są aktywnie zaangażowanymi w promocję polskiego dizajnu – są kuratorami i organizatorami wielu wystaw, m.in. cykli: „Ilustratorzy” oraz „Ściana Psa Czy Suki”.

Zachęcam do śledzenia działalności Beaty Konarskiej:

Uwaga: wszelkie prawa do prac są zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie zdjęć bez zgody autora jest zabronione.