fbpx

Ilustracje

Autorką grafik, które pojawiają się przy wpisach jest Beata Konarska. Wśród ilustracji na stronie znajdują się również fragmenty obrazów artystki.

Malarka, autorka instalacji w przestrzeni publicznej oraz realizacji z pogranicza urban artu.

W 2000 roku ukończyła z wyróżnieniem Wydział Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Obecnie jest w trakcie studiów doktoranckich na tej samej uczelni.

Tworzy projekty obejmujące elementy malarstwa, grafiki i designu, które pojawiają się w przestrzeniach publicznych Warszawy i innych miast.

Współautorka znanych instalacji site specific tworzonych na zamówienie instytucji publicznych, takich jak: “Pegazy” na Placu Krasińskich w Warszawie dla Biblioteki Narodowej (2009), “Koguty” przed Ambasadą Francji (2007), “Dom na Drzewie” dla Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie (2010), i innych. Autorka licznych wystaw związanych z jej malarstwem.

Istotnym elementem jej sztuki są nieoczywiste przestrzenie ekspozycyjne, wprowadzające element dialogu malarstwa z otoczeniem.

Od 2011 roku realizuje “Wystawę malarstwa” – długofalowy projekt urban art prezentujący malarstwo wpisane w tkankę miejską i pejzaże. Prowadzi zapis znikania obrazów w zmieniającym się krajobrazie.

Od 2016 roku pracuje nad projektami badającymi cielesność w kontekście norm kulturowych i społecznych.

Uwaga: wszelkie prawa do prac są zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie zdjęć bez zgody autora jest zabronione.